Sałatka owocowa

Sałatka owocowa!

Dnia 14 września dzieci z grupy objętej popołudniową opieką przygotowały na zajęciach z panią Magdą i przy pomocy pani Karoliny sałatkę!!!

W pierwszej części zajęć dzieci oglądały i nazywały owoce, które wchodziły w skład sałatki. W drugiej części wspólnie omówiono wartości zdrowotne płynące ze spożywania owoców w codziennej diecie.

Następnie wspólnie wymieniano czynności należące do etapów przygotowywania sałatki. Były to kolejno: zakładanie fartuszków, przygotowywanie miejsca pracy, mycie rąk, krojenie składników oraz mieszanie elementów sałatki owocowej.

Każde z dzieci było odpowiednio przygotowane do zajęć i miało możliwość samodzielnie kroić składniki do sałatki. Czyny udział w jej przygotowaniu wpłynął na podniesienie apetytu naszych milusińskich!

Dzieciaki chętnie podjadały owoce już w trakcie krojenia, a przygotowaną sałatkę zajadały z wielkim apetytem na podwieczorek o godzinie 1500. Porcja sałatki owocowej była tak wielka, że podzieliliśmy się nią z dziećmi z grup popołudniowych – Pszczółkami i Wiewiórkami!!!

Data dodania: 2018-10-02 11:44:33
Data edycji: 2018-10-02 11:47:01