Współdziałanie ze środowiskiem i rodzicami

Przedszkole systematycznie współdziała z rodzicami.

Wśród form takiego współdziałania są m.in. uroczystości: pasowanie na przedszkolaka, Wigilia przedszkolna, zajęcia warsztatowe, Dzień Dziadków, pikniki rodzinne, festyn sportowy, rodzinne konkursy plastyczne, wspólne czytanie bajek, bal przebierańców, dzień otwarty.

Rodzice mogą obserwować swoje maluchy w działaniu i włączać się w różne aktywności. Ponadto współdecydują w sprawach przedszkola i wyrażają swoją opinię na temat jego pracy. Mają wpływ na koncepcję pracy placówki, ofertę zajęć dodatkowych oraz organizację ważnych wydarzeń przedszkolnych. Placówka zapewnia częste kontakty między przedszkolem a domem.

Nauczyciele wspierają rodziców w wychowywaniu dzieci oraz troszczą się o skuteczny przepływ informacji. Sprzyja to ujednoliceniu procesu wychowania i edukacji dzieci. Wsparcie, życzliwość i akceptacja rodziców ułatwiają podejmowanie konstruktywnych działań na rzecz jakości pracy przedszkola.

Przedszkole włącza się także w różnorodne inicjatywy na rzecz środowiska, uwzględniając jego potrzeby i możliwości.

Dzieci i rodzice biorą czynny udział w akcjach charytatywnych, występują na festynach wiejskich, aktywnie uczestniczą w konkursach gminnych. Do stałych tradycji należą działania będące przejawem troski o środowisko naturalne, takie jak akcja „Sprzątanie świata” czy nauka selektywnej zbiórka odpadów.

Przedszkole również współpracuje z ZS Nr 2 w Wielu śledząc m.in. losy absolwentów, które służą ocenie skuteczności pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz zgodności modelu absolwenta przedszkola z wynikami osiągnięć uczniów. Uczniowie klas gimnazjalnych w ramach wolontariatu wspomagają pracę opiekuńczą nauczycieli.

Współpracując ze Środowiskowym Domem Pomocy dajemy dzieciom możliwość integracji z osobami niepełnosprawnymi i uczymy tolerancji.

Data dodania: 2018-04-13 11:10:55
Data edycji: 2018-04-13 11:43:01