Organizacja oraz zasoby rzeczowe i osobowe przedszkola

Publiczne Przedszkole w Wielu zatrudnia kadrę pedagogiczną mającą wysokie kwalifikacje pedagogiczne, a także kwalifikacje specjalistyczne: specjalistę w zakresie logopedii, specjalistę z zakresu oligofrenopedagogiki, nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe poprzez zdobywanie kolejnych stopni zawodowych oraz aktywnie uczestniczą w doskonaleniu zewnętrznym i wewnętrznym.

W celu tworzenia nowych perspektyw rozwoju oraz kreatywnego rozwiązywania pojawiających się problemów powoływane są zespoły zadaniowe min. do spraw ewaluacji. Kadra tworzy życzliwą i rzeczową atmosferę współdziałania. Systematycznie doskonali organizację i przebieg procesów wspomagania oraz edukacji dzieci.

Dyrektor motywuje nauczycieli do pracy na wysokim poziomie poprzez uruchomienie procedury oceniania i nagradzania.

Pomieszczenia przedszkolne, wyposażenie przedszkola, w tym środki dydaktyczne, pozwalają na realizację przyjętych programów. Słoneczne sale dydaktyczne i tworzone kąciki zainteresowań zachęcają do swobodnej zabawy, są systematycznie zmieniane i upiększane zgodnie z prowadzoną tematyką zajęć.

Teren przedszkolny sprzyja zabawom na powietrzu, rozwijaniu sprawności fizycznej oraz prowadzeniu obserwacji przyrodniczych. Nauczyciele oraz personel pomocniczy przedszkola dba o to by dzieci czuły się w nim bezpiecznie a rodzice mieli swobodny dostęp do sal dydaktycznych podczas pobytu ich pociech w placówce.

Data dodania: 2018-04-13 11:04:58
Data edycji: 2018-04-13 11:42:37