Misja przedszkola

„Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu, o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat"

Robert Fulghum

PRZEDSZKOLE:

•  wspiera rodzinę w ukierunkowaniu rozwoju dziecka, zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi w korelacji ze środowiskiem społeczno -kulturowym i przyrodniczym;
  • oferuje dobrze wyposażone sale zajęć, smaczne i zdrowe posiłki, fachową kadrę pedagogiczną, przyjemne otoczenie przyrodnicze, bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne oraz partnerskie relacje;
  • kieruje się zasadami wynikającymi z Konwencji Praw Dziecka oraz powszechnie przyjętymi wartościami uniwersalnymi, takimi jak: prawda, dobro, piękno, przyjaźń;
  • organizuje sprawne funkcjonowanie organów przedszkola i zarządzanie placówką oparte na zasadach wzajemnego szacunku i demokracji

Wizja przedszkola

„W naszym przedszkolu wspieramy Naszych wychowanków miłością i zaufaniem w jego siły, dodajemy otuchy, dostrzegamy wysiłek i chwalimy, chwalimy, chwalimy..."

•  Przedszkole jest placówką nowoczesną, przyjazną, innowacyjną, przygotowującą dzieci do podjęcia nauki w szkole, nastawionych na osiąganie sukcesu.
  • Przedszkole umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom, uwzględniając w swoich działaniach potrzeby środowiska.
  • Nad rozwojem dzieci czuwa wykwalifikowana, kompetentna i zaangażowana kadra pedagogiczna, stosująca nowoczesne metody wychowania i nauczania.
  • Rodzice są współautorami życia przedszkola.
  • Program przedszkola ukierunkowany jest na rozwój dzieci, wprowadza je w świat teatru, literatury, sztuki, rozbudza świadomość przynależności regionalnej.
  • Dzieci korzystają z atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, rozwijają swoje zainteresowania i zdolności, działają metodami aktywnymi.
Data dodania: 2018-04-13 10:58:57
Data edycji: 2020-04-02 11:13:25