Dzień Przedszkolaka

Dnia 19 września 2018r. wszystkie grupy z Przedszkola Publicznego i Punktu Przedszkolnego w Wielu świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka!

W tym celu Dyrektor naszego przedszkola p. Krystyna zorganizowała huczną imprezę dla przedszkolaków w Ośrodku Wypoczynkowym na Półwyspie Lipa, gdzie na naszych milusińskich czekało wiele atrakcji!!!

Najpierw wychowawczynie nagrodziły swoich wychowanków medalem i zaprosiły podopiecznych do autokarów. Po przyjeździe do Lipy na dzieci czekały ciepłe, świeżo upieczone pachnące zapiekanki, które dzieci z apetytem zjadły!!! W drugiej części wszystkie grupy ruszyły na spacer po półwyspie podziwiając osobliwości przyrody. Podziwiały piękno jeziora Wdzydzkiego i napawały się  zapachem lasu. Spacer był też możliwością do słuchania śpiewu ptaków, podziwiania dzikich kaczek pływających po jeziorze. Bystre oko p. Ewy wypatrzyło także miejsce, w którym mieszkają wiewióreczki, które poznała po poobgryzanych szyszkach. Przedszkolaki weszły także na specjalne miejsce widokowe, w którym mogły pomyśleć swoje marzenie, bo wedle legendy „kto pomyśli życzenie i wejdzie na miejsce widokowe” temu życzenie się spełni! Oczywiście pod warunkiem, że zachowają je w sekrecie! Po powrocie, na sali czekał na dzieciaczki wielki smaczny tort zrobiony specjalnie na tą okazję.  Długi spacer zwiększył apetyt, więc tort znikał w oczach!!! Potem dzieci poznały maskotkę O.W. Lipa – Bobra, z którym po przywitaniu się wspólnie z nauczycielkami ruszyły do tańca!

Następnie pani Dyrektor złożyła na ręce pani Lucyny Podziękowanie dla właścicieli ośrodka, a ręce każdego pracownika trafił także Certyfikat Przyjaciela Przedszkola. Na cześć właścicieli i pracowników wszyscy odśpiewali głośne sto lat. Każdy uczestnik otrzymał wiatraczek, który pomógł nam w odśpiewaniu pożegnalnego hymnu przedszkolaka. Gdyby nie fakt, że musieliśmy wracać radościom nie byłoby końca!!! Warto nadmienić, że dla niektórych naszych milusińskich była to także okazja do pierwszego przejazdu autokarem.

Zabawa i radość dzieci były największą nagrodą osób zaangażowanych w organizację i przebieg tego wyjątkowego dnia. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał Dyplom najlepszego przedszkolaka wraz z najlepszymi życzeniami od wychowawczyń.

Data dodania: 2018-10-01 10:13:29
Data edycji: 2018-10-01 10:17:09